Devexperts HakkındaDevexperts; merkezi Münih’de olan, 2002 yılında kurulmuş bir fintek şirketidir. Devexperts Grubu, Almanya, Bulgaristan, Çin, Japonya, Portekiz, Rusya, Türkiye’de AR-GE ve satış ofislerinde faaliyetlerini yürütmektedir.

Devexperts’in geliştirdiği veri dağıtım teknolojisi (dxFeed), Türkiye’de Devexperts Bilgi Dağıtım Hizmetleri üzerinden lisanslanmaktadır. Devexperts, Borsaistanbul’da birincil veri yayın kuruluşu lisansına sahip olmakla birlikte, kurumlara özel veri dağıtım projeleri geliştirmektedir.

Devexperts GmbH, aracı kurumlara, bankalara, borsalara, portföy yönetim şirketleri için finans yazılımı geliştirmektedir. Türkiye Piyasalarına özel finans teknolojileri, Antalya Teknokent’ten geliştirilmektedir.
Devexperts Teknoloji Yazılım Geliştirme A.Ş., Borsaistanbul’da FIX sertifikasına sahiptir.

documents

Stratejik Veri Dağıtımı

Finansal kuruluşunuzun geleceğini şekillendireceği, veri dağıtım stratejinize karar verebilmek için, sizin için hazırladığımız belgeyi inceleyiniz.

dxTUR: Türkiye Piyasaları İçin Özelleştirilmiş İşlem Platformu

dxTUR, Devexperts’in, her kuruma ve piyasaya, iOS , Android ve Web HTML5 için özel, milyonlarca son kullanıcıyı destekleyen işlem platformudur.

icon
Veri Paketi Satın Alma

Müşteriler ya da üyeler, mobilden ya da internet arayüzünden giriş yaparak, ister uygulama marketlerinden, ister ödeme sistemleri üzerinden veri paketi satın alabilirler.

icon
Multi Platform

Alım Satım Platformlarımız farklı kanallardan kullanım için tasarlanmıştır. Mobilde veya web arayüzlerinde, aynı veri paketleri ve takip listeleri izlenir.

icon
Kullanıcı Yorumları

Son kullanıcılar, ilgilendiği enstrümanlar hakkında yorum yapabilir. Bu yorumlar, istenilen müşteri ya da üye grubuna gösterilebileceği gibi, moderasyona tabidir.

icon
Ölçeklendirme

Platformlarımız milyonlarca son kulllanıcı için ölçeklendirilebilir. Günlük olarak terabayt boyutundaki verileri dağıtabilecek, sınırsız veri kaydedebilecek büyük veri altyapısına sahiptir.

app-screen
graph

dxTUR:
Müşteri Tabanını Büyüten
Finansal İşlem Platformu

dxTUR, Devexperts’in Alım Satım Platformu’nun (dxTrade), Türkiye finansal piyasaları için özelleştirlmiş halidir ve Antalya Teknokent’ten lisanslanmaktadır.

dxTur, mobil ve web ön yüzleri ile, arka plandaki banka ve aracı kuruluş altyapılarına, CRM sistemleri ile tam entegrasyon sağlar.

Dijital Pazarlama ile büyümeyi destekler. Müşteri edinimi, kazanımı ve takibi ile ilgili tüm verileri tek platformda birleştirir.

Yapay Zeka ile veri kullanımını, işlemleri ve portföyleri ilişkilendirir.

ESKİ & YENİ KARŞILAŞTIRMA

Fintek geliştikçe, finans kuruluşlarının iş yapma şekli değişiyor. Eskiden daha fazla şube, daha fazla personele dayalı büyüme modelleri, teknoloji yatırımlarıyla yer değiştirdi.

ESKİDEN NASILDI?
 • Veri dağıtım takibi manüeldi. Yatırımcılar, komisyon değerlendirmesine göre veri paketi alabiliyorlardı.
 • Hangi müşteri hangi verileri ne kadar kullanıyor, takip edilmiyordu.
 • Müşteri bilgileri borsaya bildirilirken diğer kurumlarla paylaşılıyordu.
ŞİMDİ NASIL?
 • Veri dağıtım takibi ile CRM ve BI entegre. Yatırımcılar, isterlerse veri paketlerini uygulama marketlerinden alabiliyorlar.
 • Müşterinin takip ettiği ve ilgi gösterdiği verilere göre dijital strateji oluşturuluyor.
 • Müşteri bilgileri banka – aracı kuruluş tarafında saklanıyor. Finans kuruluşları, veri dağıtıcı gibi davranıyorlar.
ESKİDEN NASILDI?
 • Müşterinin işlem yaptığı enstrümanların riskleri, işlemler gerçekleştikten sonra takip ediliyordu.
 • Müşteri temsilcisiyle yapılan telefon görüşmeleri en önemli iletişim kanalıydı.
 • Finansal danışmanlar sınırlı sayıda yatırımcıya hizmet verebiliyordu.
ŞİMDİ NASIL?
 • İşlemler, henüz gerçekleşmeden, senaryo analizleri yapılabiliyor. Müşteri, şube, kurum riski izlenebiliyor.
 • Milyonlarca yatırımcı, teknolojik kanallardan istedikleri finans hizmetini alabiliyorlar.
 • Yapay Zeka ile desteklenmiş sistemler, finansal danışmanların daha fazla sayıda müşteriye destek verebilmesini sağlıyor.

Devexperts ile İleri Düzey Finans Yazılım Geliştirme

Hesap Açma Modülleri
Müşteri Tanıma, Masak, CRM, BI
İşlem Yönetimi
Emir İletim Sistemleri
İşlem Analitikleri
Risk Takibi, Senaryo Analizi
Esnek APIler
FIX, REST, JAVA, vb.
Kurumsal Düzey Yazılım
Geliştirme Hizmetleri
Esnek Lisanslama ve
Kaynak Kodu Modelleri
Veri Depolama ve Dağıtım
Altyapısı Lisanslama
SPK Düzenlemeleri ile Uyumlu
İşlem Platformları

Piyasa Profesyonellerine Sorduk

chart
 • %90Veri Analitiği ve Yönetimi
 • %87ML - Makine Öğrenimi
 • %71AI – Yapay Zeka
 • %68Blokzincir
 • %47Robotik Süreç Otomasyonu
chart
 • %20En Yüksek Önem
 • %45Çok Önemli
 • %30Önemli
 • %3Düşük Önemli
 • %2Odağımızın Dışında

Devexperts ile İleri Düzey Finans Yazılım Geliştirme

AR/ VR
Dünyanın önde gelen finans kuruluşları (borsa, banka, aracı kurum) ve Fintek startupları ile birlikte, finans dünyanın geleceğini şekillendiriyoruz. El ve yüz mimikleri, Ses ile kontrol edilebilen, canlı veri ile çalışan artırılmış gerçekliği bugün deneyimleyebilirsiniz.
Makine Öğrenimi ile Veri Gruplaması
Veri gruplama araçlarımız makine öğrenimi ve istatistiki yöntemlerle piyasanın gerçek zamanlı haritasını oluşturduk. Yatırımcılar ve portföy yöneticileri için gerçek bir piyasa görünümü sağladık.
Market Scanner
Finansal Büyük Veri Sistemimiz dxFeed ile tarihsel ve anlık veriler üzerinde, yüz binlerce finansal üründe, çok hızlı sorgulama yapabiliyoruz. Bu sistem üzerinde geliştirdiğimiz yazılım dili ile, yatırımcıların takip etmek istediği koşulları anlık bildirimlere ya da otomatik işlemlere dönüştürüyoruz.
Chatbot
Bir finans platformuna üye oldunuz. Bazı haberleri okudunuz, fiyatları incelediniz. Platform size tercihleriniz ile ilgili mesajlar gönderdi. Size en uygun olabilecek müşteri temsilcisi ile sizi eşleştirdi. Tercihlerinize özel bir komisyon yapısı, platform ve veri paketi sundu. İşlem yapmak istediğinizde, sesle veya yazıyla, platform ile “sohbet (chat)” ederek istediğiniz işleme ya da fiyata çok kolay bir şekilde ulaştınız.

Sermaye Piyasası Kongresi Panel 16: AI Çağında Yatırımcıya “Dokunmak”

Michael Babushkin'in Sermaye Piyasaları Konferansında konuşmacı olarak katılacağı “AI Çağında Yatırımcıya Dokunmak” konulu panel,
14 Kasım 2018 tarihinde 13.30-14.30 arasında Salon A’da yapılacaktır. Tüm yatırımcılar davetlidir.

Kongreye katılım ücretsizdir. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi internet sitesinden kayıt yapılması gerekmektedir.

Şimdi kayıt olun!

Michael Babushkin
Founder & CEO
team

Michael Babushkin

Founder & CEO

Michael Babushkin, 2002 yılında Devexperts'i kurmuş ve 400'den fazla çalışanıyla birlikte, ileri düzey finans yazılımları alanında lider bilişim şirketine dönüştürmüştür. Devexperts, Ameritrade (NASDAQ: AMTD) thinkorswim® platformu ve Gain Capital (NYSE: GCAP) DealBook® 360 da dahil olmak gösterdiği birçok başarı ile Barron, Deloitte, Stockbrokers.com gibi kurumlardan da çeşitli ödüller almıştır.

Türkiye Sermaye Piyasalarındaki Müşterilerimiz

partner
partner

Soru ve Cevaplarla Panel 16: AI Çağında Yatırımcıya “Dokunmak”

Yapay zeka ve robotlar, yatırımcıların finans kuruluşuyla kurduğu tüm temaslarla ilgili (tüm platformlarda) veri analizi yapabiliyor. Çok sayıda yatırımcıya, kişiye özel yatırım danışmanlığı, portföy analizi, fiyat ve haber takibi gibi bir çok işlemi yapabildiği gibi, yatırımcının anında işlem yapabilmesini sağlayabiliyor. Chatbot gibi ürünler, yatırımcının daha kolayca hesap açmasını , yatırım tercihlerini belirlemesini sağlayabiliyorlar. Artırılmış gerçeklik gibi uygulamaların günlük hayata uygulanmasıyla yapay zeka ve robotlarla karar almanın daha da kolaylaşacağını göreceğiz.

Yatırımcının risk yapısını belirlemek, finansal kuruluşların en önemli görevlerinden biri olacak. Bunun için gerekli verinin toplanması, piyasa veriler ile karşılaştırılması , benzer yatırımcı profilleri ile gruplanması (clustering) gerekmektedir. Bu ihtiyaçlara göre, uygun yatırım enstrümanlarının bulunması gerekmektedir.

Büyük veri, çok fazla sayıda enstrüman ve büyük bir tarihsel veri tabanı üzerinde, çok sayıda müşteri için aranan koşulları çok hızlı bir şekilde sorgulayabiliyor. Bu tür veri sistemleri üzerinde, aranan koşullar için anlık olarak işlem tetiklenebiliyor..

Veriye dayalı davranış değişikliği, yatırımcının, çok sayıda veriyi gözle veya elle analiz ettiği sistemler yerine, davranışlarına uygun enstrümanları daha kolay bulmasını sağlayacak.

İnterneti, yatırımcının etkileşimde bulunduğu platformlar olarak tanımlarsak, semantik analiz yöntemleriyle yatırımcının, daha önceki benzer işlemlerini de inceleyerek sinirli veya heyecanlı olduğunu algılayabilmektedir.

Matematiksel olarak enstrüman getirileri modellenemese de, portföy riski kesinlikle modellenebilir. Portföy riskini düzenli olarak kontrol eden yöneten yatırımcılar diğerlerine göre daha başarılı olurlar. Yatırımcının, almak istediği riske her koşulda kendi karar kendi vermesi gerekse de, en iyi portföyün seçimi anlık verilerle robotlar tarafından yapılabilir. .

BES gibi emeklilik ve fon yönetim sistemlerinde, yıllık yönetim veya başarı primi gibi ücretler, uzun vadede matematiksel olarak portföylerin getiri sağlamasını güçleştiriyor. Bu anlamda yapay zekaya dayalı portföy yönetim modelleri daha düzgün bir matematik modelle çalışabilir.

Finansal müşteriler, yaşam süresinin uzayacağı bir çağda risklerini de çeşitlendirmek isteyecekler. Bu şekilde dünyanın çeşitli ülkelerinde, kendi yatırım tercihlerine uyacak enstrüman gruplarına yatırım yapmak isteyecekler.

Standımızı Ziyaret Edin

Sermaye Piyasları Kongresinde Fuaye Salonu’ndaki standımızı ziyaret edin, Hololens - Artırılmış Gerçeklik Gözlüğüyle canlı piyasa verilerini inceleyin.
NOT: Kurumsal emailinizle aşağıdaki formu doldurarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

 • 0850 885 0734
 • kongre@devexperts.com.tr